Aspiryna

Tradycyjny prezent dla szefa, przywożony z podróży służbowej, nie krótszej niż dziesięć dni, do jednego z krajów posługujących się wolno wymienialną walutą, zwłaszcza jeśli przed wyjazdem, w przystępie szczerości, szef ujawnił, że coś go łamie w kościach i nie wie, czy nie ma nawet gorączki.

Wszystkie dni w roku, które bez względu na to, czy są słoneczne, czy deszczowe, mroźne lub upalne, długie czy krótkie, mogą być przyczyną naszego złego samopoczucia. I tak na przykład w dniu słotnym skarżymy się na niskie ciśnienie i korzonki, w dniu pogodnym – na wysokie ciśnienie i krążenie, zaś w dniu ani słotnym, ani pogodnym – po prostu na złe samopoczucie, które motywujemy bólem głowy (w starszym wieku: zawrotem głowy), brakiem apetytu (tylko wtedy, jeśli nie będziemy z naszym rozmówcą jeść w danym dniu żadnego posiłku!), migotaniem w oczach, biciem serca itp. Ponieważ zazwyczaj czujemy się marnie w tym samym środowisku (praca, dom), dobrze jest zdecydować się na katalog objawów, których będziemy się stale trzymać. Zmienianie objawów (np. jednego dnia skarżymy się na wysokie ciśnienie, ponieważ jest pogoda, a nazajutrz na niskie, ponieważ pada deszcz) może zupełnie niepotrzebnie obudzić podejrzenie otoczenia, że wbrew temu, czym się nieustannie chwalimy, w rzeczywistości jesteśmy kompletnie zdrowym człowiekiem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>