Nieprzyjemny zapach z ust- czyli kontrolna wizyta u Dentysty Kraków

Dentysta Kraków- objawy halitozy

Każdy dentysta Kraków, do którego udamy się na kontrolną wizytę powinien zwrócić uwagę nie tylko na stan naszych zębów, ale także na dziąsła i całą jamę ustną. Na szczęście dentysta Kraków, to w większości przypadków profesjonalista, który nie dość, że w swojej ofercie ma mnóstwo atrakcyjnych zabiegów, to jeszcze doskonale wie jak leczyć przeróżne choroby. I tak na przykład jeżeli wydaje nam się, że mamy nieświeży oddech, to bardzo ważne jest, żeby dentysta Kraków podczas wykonywania przeglądu stomatologicznego sprawdził przyczyny brzydkiego zapachu z ust. Jak się bowiem okazuje może to być skutkiem nie tylko braku higieny, ale także kilku poważnych schorzeń. Nasze społeczeństwo można śmiało podzielić na dwie grupy. W jednej z nich są osoby, które bardzo dbają o higienę jamy ustnej, a w drugie tacy, którzy nie zwracają na to uwagi, a u dentysty byli co najmniej kilka lat temu. To jak prezentują się nasze zęby uwarunkowane jest od dbania o nie, ale nie tylko. Wpływ na to mogą mieć także nasze geny. To właśnie między innymi dlatego wspomniana powyżej grupa osób nie dbająca o zęby bardzo często nie ma z nimi żadnego problemu. Takie osoby charakteryzują się mocnymi kośćmi, mają również mocne szkliwo i nie grozi im próchnica, czy też parodontoza. Niemniej jednak, bez względu na to jakie mamy geny o zęby zawsze trzeba dbać, bo nieświeży oddech może przytrafić się każdemu.

Dentysta Kraków- leczenie nieświeżego oddechu

Jeżeli po każdym posiłku dokładnie szczotkujemy zęby, jeśli używamy płynów do płukania ust i nici dentystycznych, a w dalszym ciągu mamy nieświeży oddech, to warto skonsultować się z dentystą Kraków, który pomoże zdiagnozować nam ten stan. Wpływ na brzydki zapach ust ma przede wszystkim nasza dieta. Nie chodzi tu tylko o jedzenie dużej ilości czosnku czy cebuli, ale także o spożywanie dużej ilości ciężkostrawnych produktów i pół gotowych dań. Jak wiadomo nie wszyscy teraz mamy czas na przygotowywanie zbilansowanych posiłków i wspomagamy się gotowymi produktami, a te nie są zbyt dobre dla naszego organizmu. Po ich spożyciu uwalniane są toksyny, które również mogą objawiać się nieświeżym oddechem. Poza tym brzydki zapach z ust może być także objawem chorób przyzębia oraz dziąseł. Jeżeli mamy problem z parodontozą i odsłoniętymi szyjkami zębowymi, to osadza się w nich kamień nazębny, a ten może powodować brzydki zapach. Nieświeży oddech, to także objaw zaczynającej się próchnicy. Dlatego też, jeśli tylko zauważymy u siebie takie objawy, to wizyta u dentysty Kraków będzie jak najbardziej wskazana. Stomatolog najpierw sprawdzi stan naszych zębów i dziąseł, usunie kamień nazębny i dopiero potem może przepisać nam jakieś antybiotyki walczące z bakteriami powodującymi brzydki zapach z ust. Jeszcze jedną przyczyną tego schorzenia może być nadmierna suchość w jamie ustnej. Ludzka ślina ma liczne właściwości antybakteryjne, a jeśli produkujemy jej zbyt mało, to nieświeży oddech może się nasilić. Dentysta Kraków na pewno będzie wiedział co zrobić z tym problemem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>