Zastanów się nad drobnymi rzeczami sprawiającymi Ci przyjemność

-9. Zobacz teraz siebie z zewnątrz. Jesteś zupełnie zdrowy i zadowolony, jesteś osobą sympatyczną. Jesteś pełen energii, chęci działania i życia. Zobacz siebie w kręgu rodziny, przyjaciół, zadowolonego, otoczonego miłością, dającego szczęście innym. Zastanów się, co jest tak naprawdę najważniejsze w życiu. Nie spiesz się.

-10. Pozostań teraz przez chwilę zupełnie odprężony, zadowolony, szczęśliwy. Nie myśl o niczym. Odczuj swoje ciało, bądź jego świadom, wsłuchaj się w nie. Ciesz się swoim oddechem, biciem swojego serca – dzięki nim żyjesz. Każdy oddech i każde uderzenie Twojego serca dodaje Ci sił i energii. Poczuj, jak z każdym wdechem do Twoich płuc wpływa powietrze z życiodajnym tlenem, który z krwią krążącą dzięki pracy serca, dociera naczyniami do wszystkich narządów. Zdrowe komórki pobierają substancje odżywcze i tlen, oddają substancje szkodliwe, które są wydalane z moczem i kalem. Komórki oddają też dwutlenek węgla, który, gdy dotrze z krwią do płuc, jest usuwany wraz z wydychanym powietrzem. Odczuj ten cykl oddychania i krążenia.

-11. Zastanów się nad drobnymi rzeczami sprawiającymi Ci przyjemność (lektura ulubionej książkii, widok zachodu słońca, zapach kwiatów, spacer, jazda na rowerze czy coś podobnego). Zrób listę takich przyjemności i powieś ją na widocznym miejscu. Realizuj codziennie kilka pozycji z tej listy. 100% swojego czasu przeznacz na powracanie do zdrowia.

-12. Wyprowadź się ze stanu relaksu (zgodnie z punktami 10,11 i 12 pierwszego ćwiczenia). Jak wspomniałem, ćwiczenie to może być zastosowane do wspierania procesu zdrowienia także z innych chorób:

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>