Złamania prawidłowo złożone

Leczenie jest tylko objawowe. Złamania prawidłowo złożone goją się należycie. Konieczne jest wczesne wykrywanie złamań, które umożliwia zabezpieczenie kończyny przed przybieraniem wadliwego ułożenia. Już powstałe zniekształcenia wymagają plastycznych operacji kostnych.

Rokowanie w przypadkach, kiedy zmiany stwierdzono już w chwili urodzenia, jest złe. Niemowlęta umierają zwykle w pierwszych dniach życia. Im później u dziecka zjawiają się pierwsze objawy, tym Tokowanie jest lepsze. Dzieci jednak są mało odporne i śmierć w czasie choroby zakaźnej lub narkozy nie jest rzadkością. Po okresie pokwitania złamania są mniej częste. Kości stają się twardsze, a skoro wzrost ustaje, struktura kości zbliża się do normy. Jeśli nie zaniedbuje się leczenia w dzieciństwie, osoba taka może zarobkować i nie będzie ciężarem dla rodziny ani społeczeństwa.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>