Ortodonta Lublin- najczęściej zadawane pytania

Ortodonta Lublin- często zadawane pytania

Jeżeli mamy do czynienia z leczeniem ortodontycznym, to ortodonta Lublin będzie teraz specjalistą, którego będziemy dosyć często odwiedzać. O ile ortodonta Lublin nie zaleci inaczej, to wizyty kontrolne powinny się odbywać co cztery, ewentualnie co sześć tygodni. Jeżeli jednak mamy bardzo poważną wadę zgryzu i jeśli ortodonta Lublin będzie chciał nas widywać częściej, to nie pozostanie nam nic innego jak tylko umówić się na wizytę. W końcu każdy z nas chciałby mieć zdrowy uśmiech, śnieżnobiałe i proste zęby, a to wymaga cierpliwości i poświęcenia sporo czasu. Zanim jednak zdecydujemy się na takie leczenie sprawdźmy na jakie pytania najczęściej musi odpowiadać ortodonta Lublin. Lista jest dosyć długa, a pytania dotyczą zarówno korzystania z aparatów, przebiegu leczenia jak i samego procesu zakładania aparatu ortodontycznego. Zaczynając więc od samego początku pacjenci chcą zazwyczaj wiedzieć ile będzie trwało leczenie. To oczywiście uzależnione jest od wielu czynników, a przede wszystkim od tego w jakim stanie są zęby pacjenta. Leczenie może trwać nawet trzy lata, ale może skończyć się także po sześciu miesiącach. Poza tym pacjenci chcą wiedzieć jaki będzie koszt takiej usługi. Jeżeli chodzi o całkowitą sumę, to przy wyborze klasycznego aparatu stałego z metalowymi zamkami koszt sięgnie około trzech tysięcy złotych. Pacjenci są także zainteresowani tym czy będą musieli zmienić nawyki żywieniowe. W dużej mierze po założeniu aparatu będzie trzeba zwracać uwagę na spożywane posiłki, bo przede wszystkim należy unikać pokarmów twardych, lepiących się i powodujących odbarwienia. Kwestią zasadniczą jest także sam proces leczenia, niektórzy pacjenci mają obawy związane z dużym dyskomfortem oraz bólem. Owszem takie objawy mogą się pojawić, ale jeśli aparat jest dobrze założony, to już po kilku dniach dolegliwości powinny ustąpić.

Ortodonta Lublin- kiedy zakończyć leczenie

Jeżeli chodzi o dalszy ciąg pytań, które często zadają pacjenci, to niektórzy z nich w trakcie leczenia zauważają bardzo niepokojące objawy. I tak na przykład jeżeli między zębami pojawiają się szczeliny, lub jeśli zęby zaczynają się ruszać, to pacjenci wpadają w panikę. Tymczasem jest to normalny objaw i każdy ortodonta Lublin powinien uprzedzić o tym pacjenta. Pacjenci chcą także wiedzieć ile czasu trwają wizyty kontrolne, jak się zakłada aparat i kiedy oraz w jaki sposób będzie można go zdjąć. Jeżeli chodzi i tą ostatnią kwestię to jest ona bardzo indywidualna. Decyzję o zdjęciu aparatu podejmuje ortodonta Lublin. Najpierw ściąga on mocowanie zamków i same zamki, a potem za pomocą specjalnego wiertła ortodontycznego usuwa resztki kleju z zębów. Tuż po zakończonym leczeniu w celu podtrzymania efektów pacjent przez jakiś czas będzie musiał nosić aparat retencyjny. Po wszystkim będzie można usunąć płytkę nazębną, a po około trzech miesiącach będzie można wybielić zęby. Jak widać lista pytań i wątpliwości jest dosyć długa, ale jeżeli pacjent będzie się stosował do wszystkich wskazówek, to nie powinien mieć żadnych dolegliwości.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>