KĄPIELE KWASOWĘGLOWE

Działanie lecznicze kąpieli kwasowęglowych polega nie tyle na bezpośrednim ich wpływie na schorzenia ginekologiczne, ile raczej na usuwaniu cierpień i przypadłości, towarzyszących często schorzeniom kobiecych części rodnych lub będących ich następstwem.

Działają one na cały ustrój kobiety, pobudzając narządy krążenia i narządy krwiotwórcze, wskutek czego działają korzystnie w zaburzeniach cyklu miesięcznego i innych czynności płciowych, wywołanych przez niedokrwistość tak pierwotną, jak i wywołaną długotrwałymi krwawieniami. Zdaniem Lcqueura do leczenia tą metodą nadają się również i lżejsze postacie niedorozwoju części rodnych wewnętrznych.

Stosowanie kąpieli kwasowęglowych u młodych dziewcząt, u których w związku z pojawieniem się pierwszej miesiączki występują zaburzenia czynności serca, równie jak i u kobiet w okresie przekwitania, daje niekiedy dobre wyniki. Wskazane jest łączenie leczenia kąpielami kwasowęglowymi z leczeniem borowiną. Wybitnie podniecające działanie kwasu węglowego w związku ze swoistym działaniem borowiny przyczynia się do wyleczenia wielu przypadków niepłodności. O ile bowiem kąpiele borowinowe mają na celu spowodowanie wchłonięcia wysięków zapalnych w obrębie miednicy małej, o tyle kąpiele kwasowęglowe, wpływając pobudzająco na system krążenia, wchłonięcie to przyspieszają.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>